Gilbert'in Hayalleri filminin oyuncularını , konusunu , fragmanını , teknik bilgisini ve yorumlarını bu yazımızda sizlerle paylaştık.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , ,

Tür : ,

Yapım Yılı - Yeri : -

IMDB :  

Tanıtım

What's Eating Gilbert Grape? ( Gilbert Grape'i Ne Yiyor?) adlı başyapıt, küçük bir kasabada yaşayan bir aileyi konu alıyor. Yönetmen koltuğunda usta yönetmen Lasse Hallström'un yer aldığı film hepimizin çok sevdiği Johnny Deep ve Leonardo Di'Caprio ve Katil Doğanlar (Natural Born Killers) adlı filmden bildiğimiz Juilette Lewis yer alıyor. Küçük bir kasabada Gilbert'ın (Johnny Deep) ve özürlü kardeşi Arnie'nin (Leonardo Di'caprio) birbirleriyle ve ailesiyle olan ilişkelerini ve ailesinin başından geçenlerini izliyoruz. 1994 yapımı olan filmdeki başarısı henüz 18 yaşında olan Leonardo Di'Caprio'ya en iyi yardımcı Erkek Oyuncu Oscarına aday gösterilmiştir. Johnny Deep ve Leonardo Di'caprio'yu ilk kez birlikte gördüğümüz bu film Lasse Hallström'un yeni dünyada çektiği ilk filmdir ve ilk cümlede de belirtildiği gibi gerçekten bir baş yapıttır.Yazar Yorumu

What's Eating Gilbert Grape? ( Gilbert Grape'i Ne Yiyor?) benim yazmayı uzun zamandır düşündüğüm fakat bir türlü cesaret edemediğim bir filmdi. What's Eating Gilber Grape? çok fazla bilinmeyen ama gerçekten harikaötesi bir film. Açıkcası böyle bir filme yorum yapmak bile kimseye düşmez diyebiliriz. Özellikle Di'caprio'nun o inanılmaz derecede gerçekçi oyunculuğu ciddi anlamda göz dolduruyor. Mükemmel bir yönetmenin ile harika bir senaryonun bu inanılmaz usta oyuncuların henüz çok genç ve hevesli oldukları bir zamana denk gelmesi böyle bir şaheserin ortaya çıkması ciddi bir olay. Kül denildiğinde akla en yukarlarda gelmesi gereken bir film Gilber Grape. Açıkcası filmin içeriğinden ve "zaten filmde bunu filmde çokça görecektik neden bahsetmedin?" diyebileceğiniz şeyleri de sırf sizler bizzat birebir şahit olun istediğimden anlatmak istemiyorum. Kesinlikle ve kesinlikle altını çizerek belirtiyorum ki bu filmi izlemelisiniz. Hala, "Yok ben bu filmi izlemeyeceğim" diyorsanız, her zaman film kültürünüzde eksik bir nokta olacağını da unutmamanız gerektiğini söylemeliyim.

Filmden Kareler

Gilbert'in Hayalleri (1993) yorumları Gilbert'in Hayalleri (1993) fragmanı

Gilbert'in Hayalleri (1993) konusu

Gilbert'in Hayalleri (1993)
Senaryo8.1
Oyunculuk8
Akıcılık8.2
Efekt7.8
810 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (1 Oy)
4.3

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

MSKU Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Öğrencisiyim. Yaklaşık altı yıldır tiyatro ile ilgileniyor ve tiyatro metinleri yazıyorum.

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler