Eksik  filmi hakkında inceleme , eleştiri , yorumlarımızı bu yazıda sizlerle paylaştık.

Fragman

Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi : 17 Nisan 2015

Yönetmen : Barış Atay Mengüllü

Oyuncular : Özgür Emre Yıldırım , Barış Atay Mengüllü , Nur Sürer

Tür : Dram

Yapım Yılı – Yeri : 2014 – Türkiye

Tanıtım

Barış Atay Mengüllü’nün yönetmenliğini yaptığı Eksik filmi 1980 darbesi döneminde dağılmış bir ailenin otuz yıl sonra tekrar bir araya gelmesini konu almaktadır.
Birbirlerini hiç tanımayan iki kardeş ve bir anne otuz yıl sonra nasıl bir araya gelebilir. Bunca yılın hasreti ve ayrı kalmanın öfkesi ile yanıp tutuşan yürekler tekrar birbirleri için çarpabilecek midir ? Deniz ve Devrim birbirlerini benimseyip kardeşim diyebilecekler midir ? Anneleri Melek bu aileyi nasıl bir araya getirecektir.  Dram yüklü acıklı bir film olan Eksik 17 Nisan’da sinemalarda olacak.
Eksik filminin oyuncu kadrosuna bakacak olursak Barış Atay , Özgür Emre Yıldırım , Nur Sürer ve Toprak Sağlam dikkat çeken isimlerdir.

Yazar Yorumu

Vizyondaki filmlere bakacak olursak oldukça sık darbe dönemi hakkında film çıktı. İnsanlarımızın o dönemde yaşadıkları acıları bu kadar çok filmde tekrar yaşaması oldukça dramatik. Ancak geçmişimizi unutmamalıyız ki geleceğimizi doğru bir şekilde şekillendirelim.
Eksik film yorumuna geçecek olursak konusu diğer filmlere göre işleniş bakımından farklılık gösteriyor. Darbe döneminde ayrılmak zorunda kalan bir ailenin yıllar sonra tekrar bir araya gelmesini konu alan film ailenin yaşadığı dramatik ve bir okadar karmaşık durguları gözler önüne seriyor. Şahsen ben ve ailem böyle bir durumda kalsa ne yapardım. Kardeşimi tanımadan büyümek ve yıllar sonra tekrar görünce kardeşim diyebilmek mümkün olurmuydu hiç bilemiyorum. Filmi izlerken duygulanmamak elde değil.
Birazda oyuncu kadrosundan bahsedecek olursak Nur Sürer ve başarılı yönetmen Barış Atay Mengüllü gibi tanınmış isimlerin bulunduğu kadro oyunculuk olarak oldukça iyiler.Oyuncuları oldukça iyi ve çok iyi bir şekilde o anki dönemi yaşatmışlar Filmin genel oyunculuk derecesi de bence 10 üzerinden 6 yı haketmiş.
Senaryo olarak bir puanlama verirsek ise şu günlerde benzer bir çok filmin bulunmasının da etkisiyle 10 üzerinden 6.2 diyebiliriz. İzlemenizi tavsiye ederim.

Filmden Kareler

vizyondaki filmler eksik film yorumları eksik filmi

Eksik
Senaryo6.2
Oyunculuk6
Akıcılık6.2
Efekt6.1
6.110 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorumlar

  1. Meclis-i Âlâ

    Güzel bir filme benziyor ancak yeteri kadar destek almadığını düşündüm nedense. Daha iyi bir film çıkabilirdi.

    Cevapla
  2. Zeki

    ben filmden çok diziciyim filmler nedense bana pek cazip gelmiyor özellikle dizimag sitesi varken baya bir yabancı dizi izliyordum

    Cevapla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler