12 Yıllık Esaret (12 Years A Slave) filminin teknik bilgilerini ve bu film hakkında eleştirilerimizi sizlerle paylaştık.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , , , ,

Tür :

Yapım Yılı - Yeri : - ,

IMDB :  

Tanıtım

12 Yıllık Esaret (12 Years A Slave) filminde 1853 senesinde Solomon Northup'ın kendi yazdığı hayat hikayesi beyaz perdeye aktarılıyor. Filmde o dönemde siyahilere karşı yapılan ırkçılığım tam anlamıyla seyirciye aktarılıyor. Solomon ABD'de yaşayan, özgür ve oldukça da tanınan bir keman virtüözüdür. Ancak bir gün kaçırılır ve köle pazarına satılır. O günden sonra ailesi Solomon'dan 12 sene boyunca haber alamaz. 12 sene boyunca pek kişiye köle olarak satılan ve çeşitli işkenceler gören bir adamın acı dolu 12 senesine tanıklık ediyoruz. Bu acı dolu 12 senede Solomon Northup'ın neler yaşadığı ve nasıl kölelik hayatından kurtulduğunu göreceğiz.Yazar Yorumu

12 Yıllık Esaret (12 Years A Slave) filmi 2013 yılının en iyi dram filmlerinden bir tanesi. Başarılı bir film olduğunu zaten kazanmış olduğu Oscar ödülleri ile de kanıtlamış oldu. 3 dalda oscara aday olan film 2 dalda ödül kazandı. En iyi film ve en iyi yardımcı kadın oyuncu dallarında filmimiz ödüllerini aldı. Filmde o yıllarda beyazların siyahilere yapmış oldukları ırkçılık gerçek anlamda beyaz perdeye aktarılmış. Bu açıdan kesinlikle başarılı bulduğumu söylemem gerek. Ancak bir konuda izleyecek olan kişilere bir uyarıda bulunmam gerek. Filmde yer alan bazı işkence sahneleri gerçekten sizi kötü hissettirebilir. Açıkçası izlerken içiniz burkuluyor. Bu da yönetmenin ve oyuncuların başarılı olduğunu gösterir. Filmin oyuncu kadrosunda Brad Pitt de yer alıyor. Fakat filmde o kadar uzun süre görülmüyor. Birkaç dakikalık bir rolde görüyoruz filmde. Anlamlı ve izlenmesi gereken bir film olduğunu düşünüyorum.

Filmden Kareler

12 Yıllık Esaret
Senaryo8.1
Oyunculuk8
Akıcılık7.6
Efekt7.8
7.910 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (2 Oylar)
8.3

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler