Cehennem (Inferno) filminin konusunu, fragmanını, oyuncu kadrosunu, eleştirisini ve yorumlarını bu yazımız da bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , , , , , , , , , , , , ,

Tür : , ,

Yapım Yılı - Yeri : - ,

IMDB :  

Tanıtım

Dante, bir zamanların en tuhaf düşüncelerine sahip büyük bir yazar ve politkacısıydı. En meşhur eseri İlahi Komedya üç parçaya ayrılmaktadır. Cehennem, Ahiret ve Cennet. Cehennem (Inferno) filmi Dante'nin bilinen mantık gücüyle oluşturduğu bir cehennem kuramını konu almaktadır. İnsan oğlunun dünya üzerinde yaşayacağı bu cehennemin ortaya çıkması için belirli aşamalar gerekmektedir. Dante üzerine uzmanlaşmış Profesör Robert, gözünü açtığında bir hastane de yatmaktadır. Başına aldığı bir darbe sonucu sürekli rüyalar görüyor fakat bu rüyalara bir anlam veremiyordur. Darbenin etkisi altında kısa süreli hafıza kaybı yaşayan Robert, buraya nasıl geldiğini dahi bilmiyordur. Fakat kısa süre sonra silahlı bir saldırının içerisinde kaldığında pekte iyi şeyler yapmadığını anlayacaktır. Hafıza kaybının kötülüğü yetmezmiş gibi kısa süreli şoklar geçiren Robert, Dante'nin kurduğu cehennemden görüntüler görmeye başlıyordur. Bunun ne anlama geldiğini bilmese de kısa süre sonra cebinde bulduğu bir harita sonrasında olaylar gün yüzüne çıkmaya başlayacaktır.Yazar Yorumu

Tom Hanks'ın başrol koltuğunda oturduğu ve yönetmenliğini Ron Howard'ın yaptığı Cehennem (İnferno) filmi hikaye olarak çok enterans bir film. 1200'lü yıllarda yaşamış olan Dante'nin ortaya attığı bir kuramın günümüzde bir manyak tarafından gerçekleştirilmeye çalışmasını konu alıyor. Bu bira spoiler kokabilir fakat çok bir şey kaçırmıyorsunuz korkmayın. Filmin kategorisi olarak aksiyon, suç ve macera seçilmesi nasıl bir saçmalıktır ben buna bir türlü akıl sır erdiremedim. Filmin içerisinde tamam aksiyon var fakat bu filmin neresi macera neresi suç. Dram filminin içerisinde ufak tefek 2 gülüşmeler oldu diye bu filme komedi ibaresini koymaya benzemiş bu olay. Her neyse fazla konudan sapmayalım. Senaryo olarak çok beğendiğim Cehennem filmi sonlara doğru beni biraz hüsran içinde bıraktı açıkcası. Filmin içerisinde o kadar çok kopmalar ve taraf değiştirmeler yaranıyor ki bir süre sonra yeter artık diyorsunuz. Bi karar verin kim ne tarafta nerede yer alıyor. Güzelim hikaye karman çorman bir hal almaya başlıyor ve bu can sıkıcı bir durum. Kabul ediyorum izleyiciyi etkilen bir unsur bu şaşırmamız güzel bir şey fakat aynı film içerisinde 4 kere 5 kere şaşırmakta gına getiriyor. Sürpriz yapalım derken filmden düştüm koptum gittim açıkcası. Film ilk başlarda benim gözümde 8 iken ufak ufak 7.5 , 7 diye diye düştü yerlere . Yine de bu senaryonun ve oyuncu kadrosunun hakkını vermek lazım. O kadar eleştiriyor olsak da film izlenebilecek hatta beğenilebilecek bir seviye de güzel. İçerisinde yer alan ufak tefek can sıkıntıları dışında eksik bir noktası yok. Ek olarak filmin bir kısmı İstanbul'da çekilmiş ve iyi iş çıkarılmış. İstanbul'un güzel yerlerini çekmeyi başaran bir film oldu sonunda. Boş vaktinizde izlemenizi tavsiye ederim. İyi Seyirler !

Filmden Kareler

Cehennem (Inferno)
Senaryo6
Oyunculuk5.8
Akıcılık6
Efekt5.9
5.910 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler