Canavarın Çağrısı (A Monster Calls) Filminin konusunu, fragmanını, oyuncularını, eleştirisini ve yorumlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , , , , , , , , ,

Tür : ,

Yapım Yılı - Yeri : - , , ,

IMDB :  

Tanıtım

Canavarın Çağrısı romanı Patrick Ness tarafından kaleme alınmıştır. Psikolojik dram içeren kitap kısa sürede büyük bir ilgi gördü. Canavarın Çağrısı (A Monster Calls) filmide bu kitaptan esinlenilerek oluşturuldu. Filmin yönetmen koltuğunda ünlü ve başarılı yönetmen Juan Antonio Bayona yer alıyor. Filmin hikayesine göz atacak olursak. Conor daha 12 yaşındadır. Güçlü bir hayal gücüne ve çizim yeteneğine sahip olan Conor, annesinin hastalığından dolayı hayatı alt üst olmuştur. Annesini çeşitli tedaviler görse de bu tedavilere olumlu yanıt vermiyor durumu günden güne kötüleşiyordur. Bu durumun Conor'ı çok üzmenin yanı sıra psikolojik olarakta etkiliyordur. Bunun etkilerini rüyalarına kadar yansıyor çeşitli kabuslar görüyordur. Gördüğü bu rüyalara anlam veremese de çektiği acılar onu masal dünyasına kadar itiyor. İstemeden de olsa çağırdığı bir canavar tarafından her gün hikayeler dinler. Bu hikayeler sonucunda bizi oldukça ilginç bir film bekliyor.Yazar Yorumu

Fragmanına ilk baktığımda çocuk filmi zannettiğim Canavarın Çağrısı (A Monster Calls) filmi aslında düşündüğümden öte bir film çıktı. Dram ve fantastik alanında oldukça tuhaf bir film çıkacağını biliyordum. Fakat psikolojik olarakta beni etkilemeyi başarması çok hoşuma gitti. Senaryosunun ünlü bir kitaptan alınmış olması filmin başarılı olacağının sinyallerini veriyordu. Buna ek olarak yönetmen koltuğuna da Juan Antonio Bayona oturması ile filmin kalitesi ve başarı olasılığı da yükselmiş oldu. 12 yaşındaki bir çocuğun hayal gücü ile oluşturduğu bir dünyanın içerisinde sürekli devamını merak ettiğiniz bir akışa kapılıyorsunuz. Filmin dışarıdan çok saçma göründüğünü biliyorum fakat izlediğinizde bu saçmalığın aslında filme çok farklı bir tat kattığını göreceksiniz. Fantastik olguların dram ile bütünleşmesinden ortaya çıkan tuhaf kurgu sizi resmen içine çekiyor. Bunun yanı sıra bir çok filme taş çıkaracak görüntü kalitesi ve efektlerde gözden kaçmıyor. Büyük bir olay döngüsü içermese de içerisinde barındırdığı karmaşık ve gizem dolu kurgusu ortaya sürükleyici ve izlenesi bir film çıkarmış. Fantastik filmlerden hoşlananlar için kaçırılması gereken bir film. Bunun yanı sıra dram filmlerine ilginiz varsa ve gizem dolu filmlerden hoşlanıyorsanız Canavarın Çağrısı (A Monster Calls) filmini kesinlikle tavsiye ediyorum. İzlediğinize pişman olmayacaksınız. İyi Seyirler !

Filmden Kareler

Canavarın Çağrısı (A Monster Calls)
Senaryo7.9
Oyunculuk7.6
Akıcılık7.9
Efekt7.7
7.810 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler