Büyük Yıl (The Big Year) filminin konusunu, fragmanını, oyuncularını, eleştirisini ve yorumlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , , , , , , , , , , , , , ,

Tür :

Yapım Yılı - Yeri : -

IMDB :  

Tanıtım

Hayatını kuşları gözlemlemeye harcamış bir adam kırılması zor bir rekoru kırmayı başarır. Bostick hayatını adadığı bu rekorun tekrar kırılmaması için her sene Kuzey Amerika'da düzenlenen bu yarışı kaçırmıyordur. Kendi rekorunu kırmaya çalışan herkesi engellemeye çalışarak rekorunun kırılmasına engel olmak istiyordur. Düzenlenen son yarışta yarışa katılmayı başaran emekli olmayı düşünen bir iş adamı ile işini ve hayatını sevmeyen bir adam birlikte çalışarak Bostick'i yenmeye çalışacaklardır. 1 yıl boyunca Kuzey Amerika'nın her yerini gezerek görülmesi zor kuşları arayarak onları saymaya çalışacaklardır. Bazıları bu yolda büyük fedakarlıklar vererek elinde hiç bir şeyi kalmayacak bazıları ise yarışın hayatına kattığı anlamı farklılaştırarak hayatının dönüm noktasına gelecektir. 1998 yılında Mark Obmascik tarafından yazılan aynı isimli kitaptan sinemaya uyarlanan filmin başrol oyuncuları Steve Martin, Jack Black ve Owen Wilson'dır.Yazar Yorumu

Büyük Yıl (The Big Year) Filmini izleyecekseniz kendinize beklenti diye bir kavram yaratmayacaksınız. Sıradan ve dinlendirici tarzda klasik amerikan komedi filmlerinden bir tanesi olur kendisi. Senaryosu komedi filmlerine kıyasla oldukça farklı. Tabi bunun bir kitaptan uyarlanmasında da büyük etki vardır. Filmi şahsen Owen Wilson olduğu için izledim. Onun dışında beni aşırı derecede etkileyen bir durum olmadı. Sadece filmlerde yaratılan ve insanların beklediği klasik durumlara karşı bir duruş sezdim. Karısını ihmal bir adam sürekli bir aldatılma durumu ile karşı karşıya kalır fakat bu filmde kadının kocasına olan sadakatini ve desteğini görüyor olacağız. Filmde sürekli kadın bunu kesin aldatır dedim ama her defasında ters köşeye düştüm. Onun dışında ahım şahım gülünecek sahneleri de bulunmuyor. Yine de keyifli vakit geçirmek istiyorsanız ve boş vaktiniz varsa izleyebileceğiniz sıradan bir film. İyi Seyirler !

Filmden Kareler

Büyük Yıl (The Big Year)
Senaryo6.2
Oyunculuk5.8
Akıcılık6
Efekt5.9
610 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler