Büyük Budapeste Oteli (The Grand Budapest Hotel) filminin konusunu, fragmanını, oyuncularını, eleştirisini ve yorumlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , ,

Tür : , ,

Yapım Yılı - Yeri : - ,

IMDB :  

Tanıtım

Bir savaş döneminde geçen Büyük Budapeşte Oteli filmi, o dönemde çok revaşta olan ve en güzel günlerini yaşayan Büyük Budapeşte Oteli'ni ve çalışanlarını konu almaktadır. Otelin başı olan ve konsiyerj görevinde olan Gustave H, oteli titizlikle yönetmekteydi. Hiyerarşinin, disiplinin ve çalışkanlığın üst seviye olduğu otelde neredeyse bütün müşterileri en ince ayrıntısına kadar tanımaktaydı. Otele gelen yeni bir bellboy ile yakın arkadaş olur ve hayatları değişir. Bu çocuğun adı Zero Mustafa'dır. Genç adamla sırdaş olan Gustav'ın üzerine büyük bir suç yıkılmıştır. Sevgilisi yaşlı Madame D. gizemli bir şekilde öldürülür. Madame D. miras olarak Gustav'a paha biçilmez bir tablo bırakır. Bunu sindiremeyen aile bireyleri Gustav'ın yakasına yapışır. Bu yolda onu hapse bile attırırlar. Bundan sonra olaylar tırmanmaya ve karmaşıklaşmaya başlar.Yazar Yorumu

İnanılmaz sürükleyici, ilginç ve bir o kadar farklı bir film. Öyle ki; dram ve komedi kategorileri filmi sınıflandırmak için yetersiz kalır bana sorarsanız. Senaryo çok sağlam ve sarkmadığını söyleyebilirim. Akıcılık deseniz filmin ne zaman bittiğini anlayamadım bile. Çok seri bir film ve aynı zamanda eğlenceli vakit geçirtiyor. Oyunculuklar zaten kadrosunun da gösterdiği üzere son derece harika. M.Gustave rolüyle boy gösteren Ralph Fiennes -bütün o isimlere rağmen- filmdeki en büyük neşe kaynağımdı. Gerçi her oyuncu özene bezene seçilmiş, bunu filmi izleyince anlayacaksınız. Küçük rollerle görünseler dahi varlıklarını hissettirebilmişler. Böyle filmlere hak ettiği ilgiyi göstermek gerekir. Biraz da olsun dikkatinizi çektiyse kesinlikle kaçırmayın derim.

Filmden Kareler

Büyük Budapeste Oteli (The Grand Budapest Hotel)
Senaryo8.2
Oyunculuk8.1
Akıcılık8.3
Efekt8
8.210 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler