Yapay Zeka filminin konusunu , oyuncularını ,fragmanını ve yorumlarını bu yazımızda sizlerle paylaştık.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , ,

Tür : , ,

Yapım Yılı - Yeri : -

IMDB :  

Tanıtım

Herkesin varsayım olarak ortaya attığı küresel ısınma bunca zaman dikkate alınmadı. Zamanla kıyı kesimlerdeki kentler yavaş yavaş sular altında kalmaya başladı. Bir çok büyük şehir yok olma tehlikesi ile karşı karşıyaydılar. Bu şehirde yaşayan insanlar iç kesimlere taşındı. Çok zaman geçmeden şehirler yerle bir oldu. Bu zaman diliminde insanların kontrollü hamilelik şartları altında üremesine izin veriliyordu. Bununla birlikte robotlara olan ilgi artmaya başladı. Her geçen gün gelişmiş yapay zekalı robotlar yapılmaya başlandı. Fakat hiç biri gerçek insan gibi davranamıyordu. Sevemiyor , düşünemiyor , hayal kuramıyordu.
David ölümcül bir hastalığa yakalanmıştı ve ölmemesi için , hastalığına belki bir çare bulunur düşüncesiyle dondurulmuştu. Yıllarca buz kalıbı içerisinde kalan David için ümitler git gide azalıyordu. Annesi her gün gelip oğluna hikayeler okumaya devam ediyordu. Robot teknolojisi sevebilen yani gerçek sevgiyi hissedebilen bir robot tasarlamak istiyorlardı fakat iyi bir aile bulmaları gerekiyordu. Bunun üzerine yapılan araştırmalarda çok büyük acılar çekmiş olan David'in ailesi seçildi. Oğullarının birebir aynısı onlara yapılacak ve çocuk hasretleri giderilecekti. İlk zamanlar alışma süreci çok zor oldu fakat zamanla birbirlerini sevmeye başladılar. Ama inanılmaz bir şey gerçekleşti ve David'in artık ailede olması istenmiyordu.Yazar Yorumu

İzlediğim en güzel yapay zeka , robot filmlerinden bir tanesiydi. İlk 10'a girer diyebilirim. Film sektöründe bu denli hayal gücüne sahip olması cidden mükemmel işlerin ortaya çıkmasına sebep oluyor. Aklınıza dahi gelmeyecek şeyleri filmlerde görerek hem hayal gücünüz genişliyor hemde merak duygunuz artıyor. İlk başlarda ailenin mutluluğu için çocuklarının bir kopyası yapılır ve bu robot sadece sevmek ve annesini mutlu etmek üzere programlanmıştır. Fakat kısa süre David'e ihtiyaç kalmayınca bir kenara atılır. David dinlediği hikayeleri gerçekmiş gibi düşünerek bu hikayelerin peşinden koşar. Amacı ise gerçek bir insana dönüşüp annesinin onu yeniden sevebilmesini sağlamaktı. Maceralar maceralar. Filmi izlerken duygudan duyguya atlıyorsunuz. Yeri geliyor korku filmine dönüşüyor , bazı yerlerinde dram ağır basıyor , bazı bölümlerin de ise komediye dönüşüyor. İzlerken biraz sıkıldım çok uzun geldi belki ondandır fakat sonlara doğru beni hayretler içerisinde bıraktı. Burada biter daha fazla ileriye gidemezler dedikçe filmde hep bir adım ileriye atılıyor. Düşünceleriniz almadığı bir senaryo kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.

Filmden Kareler

yapay zeka fragmanı yapay zeka yorumlarıyapay zeka konusu

Yapay Zeka
Senaryo7.4
Oyunculuk7.2
Akıcılık7.5
Efekt6.5
7.210 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (2 Oylar)
4.1

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorumlar

  1. Cenk

    Merakla beklediğim bir film en kısa zamanda izleyeceğim bakalım buradan yorumda bulunurum film hakkında tekrardan

    Cevapla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler