Mesaj (Contact) filminin tanıtımını, eleştirisini, film özetini, fragmanını, oyuncu kadrosunu, vizyon tarihini, yapım yılını ve filmden kareleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , , , ,

Tür : ,

Yapım Yılı - Yeri : -

IMDB :  

Tanıtım

Mesaj (Contact) filminde Dr. Arroway oldukça meraklı ve işini severek yapan bir astronomdur. Dr. Arroway'in hayatta en çok istediği şeylerden bir tanesi de bu devasa evrende yalnız olmadığımızı kanıtlamaktır. Küçüklüğünden beri uzaya büyük bir ilgisi olan Dr. Arroway hayalini gerçekleştirebilmek için elinden geleni yapmaktadır. Geliştirdiği bir proje ile devasa uydular ile uzayı dinlemeye başlar. Aradan yıllar geçer ancak hiçbir ses duyamamıştır. Tam tüm umutları tükenmek üzereyken uzaydan bir mesaj gelir. Bu mesaj oldukça gizli matematiksel kavramlar içermektedir. Oldukça zorlu işlemlerin ardından bu şifre çözülür ve gelen mesajın ne içerdiğine anlaşılır. Bu mesajdan insanoğluna yapmaları için bir makinenin yapılış biçimini anlatmışlardır. Bu makine ne işe yarıyordur?Yazar Yorumu

Mesaj (Contact) filmi benim sevdiğim bilim kurgu filmlerinden biridir. Çünkü filmin senaristi çok sevdiğim bir bilim adamı olan Carl Sagan'dır. Aslında kendisi film çekilmeden 1 sene önce hayatını kaybetmiştir. Bu film onun yine aynı isimli kitabından beyaz perdeye aktarıldı. İyi ki de aktarılmış. Başarılı bir kitap uyarlaması olduğunu düşünmekteyim. Carl Sagan'ın pek çok düşüncesine de filmde çok güzel yer vermişler. Uzaya, kozmosa eğer bir ilginiz varsa bu filmi kesinlikle beğeneceksiniz. Çekildiğe döneme göre de kıyaslarsak görsel efektler harikuladeydi. Gerçekten başarılı görsel efektlere sahipti diyebilirim. Bizlere de çok güzel mesajlar veren kaliteli bir bilim kurgu filmi olduğunu düşünüyorum. Kesinlikle kaçırmayın.

Filmden Kareler

Mesaj (Contact)
Senaryo8.4
Oyunculuk7.8
Akıcılık7.9
Efekt8.1
8.110 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (2 Oylar)
9.7

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler