Aşıklar Şehri (La La Land) filminin konusunu, fragmanını, film eleştirisini, oyuncu kadrosunu ve film yorumlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , , , ,

Tür : , , ,

Yapım Yılı - Yeri : -

IMDB :  

Tanıtım

7 dalda Altın Küre Ödülü’nü almayı başaran film aynı zamanda dünyanın en prestijli sinema ödülü olan 89. Akademi Ödülleri’nde ise tam 14 dalda Oscar’a aday olmayı başardı. Oldukça etkileyici bir konusu olan filmde Mia’nın hayatında en çok istediği, en büyük hayali oyuncu olmak iken, Sebastian da caz müziğin yok olmasını engellemek için bu alanda çalışmak istemektedir. Bu amaçla da en çok istediği bir caz kulübü açmaktır. Sanatı oldukça seven ve hatta aşık olan bu ikilinin yolları bir şekilde kesişir. Bir süre sonra ikisi de birbirlerinden hoşlanmaya başlar ve aşık olurlar. Bu arada ise Mia oyuncu olabilmek için rol kapmaya çalışırken, Sebastian da onun gibi hayalini gerçekleştirmeye çalışır. Fakat zaman geçtikçe fark ederler ki hayat zamanla onları hayallerinden bir adım daha uzaklaştırmaya başlamıştır.Yazar Yorumu

Film başlarken ben gerçek bir müzikal filmiyim diye en başta bas bas bağırıyor. Açık olmak gerekirse filmin başları biraz sıkıcıydı ancak ilerledikçe güzelleşen bir film var karşımızda. Soy isminin hakkını veren güzel ve başarılı oyuncu Emma Stone ve Ryan Gosling filmde kesinlikle harika bir performans sergiliyor. Çünkü normal oyunculuklarının dışında hem şarkı söyleyip hem de dans etmek o kadar kolay bir iş olmasa gerek. Bana göre eğer bir müzikal filmi izledikten sonra direk açıp filmde çalan müziklere bakıyorsanız işte o film başarılı bir müzikal filmdir. La La Land filmi her ne kadar başlarda ağır ilerlese de bir yerden sonra özellikle finale doğru sizi filmin içerisine almayı başarıyor ve final ile güzel bir son izliyoruz. Filmin yönetmeni olan Damien Chazelle henüz oldukça genç ve yetenekli bir yönetmen. Onu ilk olarak Whiplash filmi ile tanımıştım ve bana göre cidden sağlam bir filmdi. Bu filmi de kesinlikle izlemenizi ve J. K. Simmons’ın harika oyunculuğuna tanık etmenizi isterim. Yönetmenimiz aynı şekilde bu filmde de ne kadar yetenekli olduğunu göstermiş. Kendisi zamanında caz müzik davulcusu olmak istemiş fakat işler yolunda ilerlemeyince bu sevgisini sinemada göstermeye karar vermiş. Whiplash ve La La Land filmleri de işte bu sevginin bir sonucudur. Her iki filmi izleyenler de ne demek istediğimi anlamıştır bence. Film 14 dalda Oscar’a aday olmuş ancak o derece iyi bir film mi tartışılabilir bir konu. Fakat kendi türünü baz alırsak cidden iyi bir film. İzlemenizi kesinlikle tavsiye ederim.

Filmden Kareler

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler