Vampir İmparatorloğu (Daybreakers) filminin fragmanını , konusunu , vizyon tarihini , oyuncularını ve yorumlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen : ,

Oyuncular : , , , ,

Tür : , ,

Yapım Yılı - Yeri : - ,

IMDB :  

Tanıtım

Vampir İmparatorluğu (Daybreakers) filminde 2019 senesinde yaşanan bir salgından dolayı dünya üzerinde yaşayan insanların çoğu vampire dönüşmüştür. Pek çok kişi vampire dönüştüğünden dolayı artık kimse yaşlanmamaktadır. İnsan ırkının da sayısı gittikçe azalmaya başlamaktadır. Bu vampir ırkı için de büyük bir sorun demektir. Çünkü insanlar olmazsa kendileri için kan da bulamayacaklardır. Tüm bunlar yaşanırken insanlar da vampirlere karşı bir direniş gücü kurmuşlardır. Aynı zamanda insanlar da vampirleri tekrar insan yapabilmek için bir takım tedavi yöntemleri geliştirmeye çalışmaktadırlar. Direnişçi insanlar bu tedaviyi bulabilmek için bir hematolog vampir olan Edward Dalton'ı esir alırlar.Yazar Yorumu

Vampir İmparatorluğu (Daybreakers) klasik vampir filmlerinin aksine oldukça sağlam bir senaryoya sahip. Bu açıdan diğer vampir filmlerine göre bir adım daha önde diyebilirim. Aynı zamanda film oldukça sağlam bir oyuncu kadrosuna sahip. Ethan Hawke, Willem Dafoe ve Sam Neil gibi usta isimler filme ayrı bir hava katmışlar. Predestination filminin de senaristi olan ve benim favori yönetmenlerimden olan Spierig Kardeşler filmin senaristliğini ve yönetmenliğini üstlenmişler. Ve yine ortaya başarılı bir yapım çıkarmayı başarmışlar. Senaryo o kadar yaratıcı ki izlerken oldukça keyif oluyorsunuz. Normal vampir filmlerinden daha farklı bir vampir filmi izlemek isteyenler bu yapım birebir.

Filmden Kareler

Vampir İmparatorluğu
Senaryo7.8
Oyunculuk7.6
Akıcılık7.4
Efekt7.7
7.610 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorumlar

  1. Okan

    Oyuncular iyi, ama izlemedim. imdb puanı orta ama yükselebilir ;) kısa sürede izleyeceğim

    Cevapla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler