Sonun Başlangıcı (Falling Down) filminin oyuncularını , konusunu , fragmanını , vizyon tarihini ve yorumlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , , , ,

Tür : , ,

Yapım Yılı - Yeri : - ,

IMDB :  

Tanıtım

Sonun Başlangıcı (Falling Down) filminde Bill'in eski karısı ondan korktuğu için hiçbir şekilde ona kızını göstermek istemez. Aynı zamanda Bill'in bir de eski karısına karşı bir uzaklaştırma cezası vardır. Yani belli bir mesafeden sonra karısına yaklaşmaması gerekmektedir. Ancak küçük kızının doğum günüdür ve kızının doğum gününe gitmek istemektedir. Fakat karısı onun doğum gününe gelmesine izin vermez. Trafiğin oldukça sıkışık ve de havanın oldukça bunaltıcı olduğu gün kızının doğum günüdür. Bill trafikte beklerken kızının doğum gününe gitme kararı alır. Eski karısının evine doğru yol alırken yolda bazı enterasan olaylar yaşayacaktır ve polisleri de peşinden sürükleyecektir.Yazar Yorumu

Sonun Başlangıcı (Falling Down) filmi ile ilgili söylenebilecek ilk söz muhtemelen Michael Douglas'ın filmde olağanüstü bir oyunculuk performansı sergilediğidir. Filmi tek başına taşımış diyebilirim. Film için oldukça akıcı diyebilirim. Yapım tarihinin 1993 olması sizi yanıltmasın derim. Çünkü dönemine göre oldukça kaliteli bir yapım. Filme başladıktan sonra sonuna kadar bırakamıyorsunuz acaba ne olacak diye merak ediyorsunuz. Bana göre bu bir trajedi filmidir. Kesinlikle en iyi uyan tanım bu. Michael Douglas oyunculuğu ile tam bir gerilim olmasa da bu film ile bazı sahnelerde beni germeyi başardı. Rolünün hakkını sonuna kadar vermiş diyebilirim. Bazı sahnelerde aşırı bir şekilde kapitalizm eleştirisi var. Ancak film ile ilgili fark ettiğim çok ilginç bir ironi var. Filmde bir sahnede dünyaca ünlü bir markanın reklamı yapılırken aynı zamanda bu firma ile birlikte kapitalizme yapılan gönderme oldukça güzeldi. 90'lara doğru biraz yolculuk yapmak istiyorsanız kesinlikle kaçırmayın derim. Sonun Başlangıcı (Falling Down) filmi ile ilgili söylenebilecek ilk söz muhtemelen Michael Douglas'ın filmde olağanüstü bir oyunculuk performansı sergilediğidir. Filmi tek başına taşımış diyebilirim. Film için oldukça akıcı diyebilirim. Yapım tarihinin 1993 olması sizi yanıltmasın derim. Çünkü dönemine göre oldukça kaliteli bir yapım. Filme başladıktan sonra sonuna kadar bırakamıyorsunuz acaba ne olacak diye merak ediyorsunuz. Bana göre bu bir trajedi filmidir. Kesinlikle en iyi uyan tanım bu. Michael Douglas oyunculuğu ile tam bir gerilim olmasa da bu film ile bazı sahnelerde beni germeyi başardı. Rolünün hakkını sonuna kadar vermiş diyebilirim. Bazı sahnelerde aşırı bir şekilde kapitalizm eleştirisi var. Ancak film ile ilgili fark ettiğim çok ilginç bir ironi var. Filmde bir sahnede dünyaca ünlü bir markanın reklamı yapılırken aynı zamanda bu firma ile birlikte kapitalizme yapılan gönderme oldukça güzeldi. 90'lara doğru biraz yolculuk yapmak istiyorsanız kesinlikle kaçırmayın derim.

Filmden Kareler

Sonun Başlangıcı
Senaryo7.9
Oyunculuk8.2
Akıcılık8
Efekt8.3
8.110 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler