127 Saat (127 Hours) filminin konusunu, oyuncularını, fragmanını, eleştirisini ve yorumlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , , , , , , , , , , ,

Tür : , , ,

Yapım Yılı - Yeri : - ,

IMDB :  

Tanıtım

Aron, genç bir dağcıdır. Avcunun içi gibi bildiği Moab bölgesinde gezinmeyi çok seviyordur. Oldukça ıssız bir bölge olsa da dağcıların ve gençlerin sıklıkla gezmeye geldiği bir bölgedir. Bisikleti ile kayaların üzerinden atlamayı zıplamayı seven Aron, kaybolmuş kızlarla karşılaşır. Onlara yardımcı olduktan sonra yoluna devam eder. Fakat görünmez bir kaza geçirir ve kayaların arasına düşer. Gözünü açtığında kendisini kayaların arasında kolu bir taşa sıkışmış şekilde bulur. Yardım çığlıklarını kimse duymamasının yanı sıra kolunun da git gide kötüleşmesi onu yeteri kadar endişelendiriyordur. Kimseye haber vermeden çıktığı bu yolculuk onun en büyük hatası olmaya başlamıştır. 5 gün boyunca burada hayatta kalma mücadelesi verecek olan Aron'un yaşama sıkı sıkı tutunuşuna şahit olacağız. Gerçek bir hikayeden beyazperdeye uyarlanan 127 Saat (127 Hours) filmi usta yönetmen ve oscar sahibi Danny Boyle'nin elinden geçmiş. Oyuncu kadrosunda ise James Franco, Amber Tamblyn ve Kate Mara gibi isimler yer alıyor.Yazar Yorumu

Güzel bir maceranın ihmalkarlıklar sonucunda büyük bir kaosa ve drama dönüştüğü anları bize yaşatan 127 Saat (127 Hours) filmi film severler tarafından büyük ilgi gördü. Oscar sahibi Danny Boyle'nin yönetmen koltuğunda oturuyor oluşu tabiki en büyük etken. Fakat bu başarıyı bir kişiye bağlamak olmaz. Senaryonun gerçek bir hikayeden alınmış olması ve hikayeyi bize başarılı bir şekilde yaşatan başrol oyuncusu James Franco'yu da değinmeden geçemeyiz. Son yılların yükselen isimlerinden biri olan ve pek çok başarılı filme imza atan James Franco, bu filmde de bize oyunculuk yeteneklerini göstermeyi başarmış. Film belirli bir noktaya kadar hareketli geçsede hikayenin asıl olayı olan kayaların arasına sıkışma kısmına geldiğinde durağanlaşmaya başlıyor. Aron'un hayatta kalma çabasını izlerken yer yer sıkılma duygusuna kapılsanız da hikayenin asıl konusunun burası olduğunu düşündüğünüzde filmin akışına kapılıyorsunuz. Fiziki ve psikolijik olarak size o anı yansıtan film son bulduğunda içiniz hafif bir burukluk ve hafif bir sevinç bırakmayı başarıyor. Çoğunlukla tek bir alanda geçtiği ve akışın zaman zaman durağanlaştığı filmde sıkılma ihtimaliniz yok değil. Fakat bu derece başarılı bir filme de azda olsa sabır göstermeniz gerekir. İzlemenizi kesinlikle tavsiye ediyorum. İyi Seyirler !

Filmden Kareler

127 Saat (127 Hours)
Senaryo7.7
Oyunculuk7.5
Akıcılık7.8
Efekt7.3
7.610 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler